Super Ninjad räägivad

KRISTEL KULJUS – läbinud 4 programmi

Kristel 5.png

 

On muutuste aeg, taban end ühtäkki mõttelt silmitsedes näppude vahel hõõguvat sigaretti. Kus on see algus, kust alustada. Alustaks õige sellest, et kustutan selle sigareti ja järgmist ei süüta enam. Mnjaa, kerge mõelda aga kas tõesti ma ei suuda, suudan küll, iseloomu mul ju on. Aga paljud on ju rääkinud, et saab olema närviline aeg ning söögiisu kasvab ja mis kõige hullem, kaal tõuseb. Aga see ei pea ju minuga juhtuma…..on aeg muutusteks.
Aga juhtus ja kuidas veel, kaal tõusis ja tõusis, nii palju ilusaid riideid tuli riidepuule jätta ning poodi uute järele suunduda. Olin justkui rahul, üks eesmärk saavutatud, kuid enesetunne ja peeglist vastuvaatav mina polnud enam rahul sellega, mida ta pidi tundma ja nägema. Tuleb midagi ettevõtta, aga mida, süüdata sigarett..eiii.. proovida ennast sportliku suuna peale meelitada. Aga kuidas, mis on need variandid? Nutirakendused, jõusaal, aeroobika? Kõike nagunii ei jõuaks ja pealegi ei tahaks end ära ehmatada liigselt intensiivsete saali treeningutega. Surfasin siis pisut ning leidsin sellise lihtsa nutirakenduse. Mõned kuud selle järgi võimelnud, tundsin et kuidagi üksluine ja igav. 
Istusin taas diivanil, nutikas näppus ning silmitsen ühel hetkel reklaami, millest tutvustatakse kogukeha videotreeninguid. Tundub just see, mida hetkel vajan – HOPA TV. Siit sai alguse minu järgmine suur muutus ja väljakutse. Treeningutega algust tehes püstitasin endale eesmärgi, mida ise ka ei usu, kuid võitluseta alla ka ei anna, nimelt jõuda 69kg -lt 55kg –ni. Ja kõige selle juures ei olnud ma nõus ranget toitumiskava järgima ja ei tee seda ka täna. Aga olin nõus ja valmis järgima visalt Katrini Ninja seriaali ning Challenge nimelist reklaami sinna vahele. Tuleb tõdeda, et aktiivse osalejana neis episoodides, on tulnud ette nõrkuse ja väsimuse hetki. Kuid justkui tärganud masohhism on see, mis väsinud keha liikuma on sunnib. Lausa imestama paneb, miks ma ennast küll sedasi piinan. Vastuse saan peeglilt, kaalult, mõõdulindilt ja muidugi oma kaasalt, kes samuti tihtilugu minuga treeninguid kaasa teeb. Tahe ja motivatsioon on tõusus. 
Treeningute ülesehitus on mulle olnud igati jõukohane ja mitmekesine ning selgelt tulemusele orienteeritud. Võitlust iseendaga tuleb pidada muidugi ise, keegi sinu eest midagi ära ei tee ja iseenesest midagi ei juhtu. Tuleb olla sihikindel ja järjepidev, siis on ka tulemus, mille üle tunned uhkust ja kadedad inimesed kadestama paneb.
Olen Hopa TV Ninja programmi nn esimene lend, ehk siis kaasa teinud kõik neli hooaega. Ulmelisena tundunud eesmärgini pole enam palju, tänaseks olen jõudnud 56kg peale. Ootan põnevusega viiendat hooaega. Hopa TV -st on saanud osa minu päevast ning heas mõttes rutiin.

MAARIS KUUBEN – läbinud 1 programmi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tänu hopa ninja harjumuste kujundamisele on kõik asjad hakkanud liikuma veelgi positiivsemalt minu jaoks, kuna tegelikult me ju kõik teame neid asju, et ala joo vett ja söö aegalaselt nautides toitu, jälgi, et tarbiks häid süsivesikuid ja tee paremaid valgu valkuid jne. Nüüd, kus eelmiste nädalate harjumused läbitud, jälgin ka kõiki eelnevaid ja need saavad päeva lõpuks kõik TEHTUD. Panin ka endale enam-vähem söögiajad kirja ja nüüd üldjuhul ongi nii, et iga u. 4h tagant söön... siis ongi hommik, lõuna, vahepala ja õhtusöök ilusti paigas. Väga oluline on minu jaoks treener... ja esimesest korrast peale hakkas Katrin mulle KOHE meeldima, TA KIIRGAB OMA POSITIIVSUST NII MEELETULT ja MIND MOTIVEERIB see meeletult, et ta samal ajal kui ise trenni teeb ka suhtleb "MINUGA".. sest vahel tõesti ongi nii nagu ta näeks mind läbi ekraani... jõuan alles mõelda, et NOOO KAUA VEEL... siis ta ütleb, NATUKENE VEEL.. TUBLI OLED :D Kui ma alguses tegin kõiki asju level ühega, siis olen enamus harjutusi juba level kaheks vahetanud...kilosed hantlid kahekilosteks ja nõrga lindi, sinise, ehk siis keskmise tugevuse lindi vastu. Mõnikord kui liiga palju hüppe harjutusi järjest on, siis ma muidugi valin rahulikumad variandid, kuid võhma, jõudu ja tahtjõudu tuleb aina juurde. Ootan juba huviga oma ESIMESE Ninja lõppu, et siis fit test uuesti teha ja mõõdud ka mõõta.. sest kaalu olen küll kaotanud... 57kg olin ... nüüd täna hommikuks on saanud sellest 54,5kg ja oma peegelpilti armastan juba väga ;) Soovin TEILE päikest südamesse ja põue....olge sama ägedad edasi, kallid-paid.

MAARIS.png

MARLIIS LINDOJA – läbinud 3 programmi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mind motiveerivad just need Ninja programmid, olen võistlushimuline ja ajan maksimum punkte taga, see hoiab mind igapäevaselt trenne tegemas. Lisaks ei meeldi mulle asju pooleli jätta, kui alustan viin ka lõpuni. Ja trennid on minu jaoks nagu loodud. Selle 40 min päevas ma ikka omale leian, Katrin räägib trennides täpselt minuga (jõuan veel, pingutan lõpuni, selg sirge, HINGA) eriti mulle meeldivad 2x nädalas raskustega trennid, siis kohe tunnen et mõjub. Lahe on see et mu 4a ja 2a tütar teevad ka trenne kaasa.

ENNE-7.png

MERILI TAMM

MERILI TAMM – läbinud 4 programmi

Ma olen väga rõõmus, et avastasin Hopa TV enda jaoks, sest see on minu arvates geniaalne. Mul pole kordagi tulnud mõttesse, et ma jätaks pooleli. Eelkõige motiveerivadki erinevad trennid (erinev ülesehitus, raskustega trennid, kardio. Erinevus ajaliselt-mõnes trennis peab pingutama kauem, mõnel vähem). Grupp ja punktide lugemine tekitab hasarti. Mul selline iseloom ka, et pean kõige parem olema.. Ei saa leppida vähemaga. Kõige parem muidugi see, et saan trenni kodus teha. Väga meeldivad ka challengid, mida saab põhitrennile lisaks teha. Ja muidugi meeldite teie, teie positiivsus, motiveerimine, toetus. Trenni tegemine tõstab tuju ja enesehinnangut. Mina enam ilma hopata elada ei suuda! See on muutunud tõesti elustiiliks. Minu keha on ilusam, tugevam ja olen ka vaimselt tervem. Kaotanud olen vist umbes 5-6 kg ja palju cm. Rohkem vist enam ei anna kaotada ka, sest suht hea vorm on käes. Kõht võiks veel parem olla, sealt see üleliigne rasv ei taha kuidagi ära minna. Toiduharjumused olid mul ennem ka suht head, aga mingeid muutusi ma ikka olen tänu hopale teinud, nt vee joomine, aeglaselt söömine, juur- ja köögiviljade tarbimine. Kokkuvõttes: ma jään elu lõpuni teie alandlikuks hopatajaks, aitäh teile. 

JELENA VAIN – läbinud 3 programmi

Eks minulgi on mõni päev, kus kohe üldse ei viitsi teha, aga ma tean juba, nii kui hakkan soojendusega pihta, tuleb ka trennituju. Üldiselt teen ikka rõõmuga ja isegi nädalavahetustel (võtan mingi suvalise vana trenni). Alguses kui liitusin, ütleme päris ausalt siis mul eriti suurt usku polnud, et saab vormi vms. ja poleks uskunud, et ma nii Hopa sõltuvusse jään, aga kui oli möödunud mõni kuu siis päris paljud tuttavad hakkasid märkama, et siit sealt on vorm paranenud. Praeguseks olen 9 kuuga kaotanud 8kg ja päris palju cm. Kehalt (ma pole küll otseselt mõõtnud, aga riided on suureks jäänud ühe numbri võrra) meeletu kergusega, lihtsalt tehes trenni, mida väga armastan. Eks toidu suhtes on ka üht teist muutunud, aga tuleb ka selliseid päevi ette, kus söön burgerit ja saiakesi Ühesõnaga SUURIMAD TÄNUD TEILE, OLETE PARIMAD.

LIINA SIIRAK – läbinud 2 programmi

Alustasin hopatamist märtsis Ninja vol 3-ga ning siiani vist kõik trennid kaasa teinud ja ühtegi pole vahele jäänud, toitumise osas ei ole 100% ülesandeid täitnud. Esialgu seadsin omale eesmärgiks kaalust mõned kilod alla saada ning paremasse vormi saada, et sõbrannaga suudakin Tartu rattamaratonil kaasa teha. Sellega sain kenasti hakkama ja selleks hetkeks oli trennidest juba väikest viisi sõltuvus tekkinud ning otsustasin jätkata. Täiesti kindlalt võin öelda, et mind aitab rajal hoida punktitabel – see, et keegi arvestust peab soorituste osas, samuti on motiveerivaks FB grupp ja teiste hopatajate kogemused. Pärast trenni on alati super tunne ja energiatase laes. Ninja programmis osalemine aitab ka toitumise osas reel püsida ja teen igapäevaselt paremaid valikuid ning võrreldes varasema ajaga joon tunduvalt rohkem vett ning palju vähem kohvi. Ainus, mille kallal veel vaeva pean nägema on aeglaselt söömine, aga tuletan seda endale pidevalt meelde ning pole loobunud. Tulemustega, mis siiani saavutanud olen, olen väga rahul - kehalt on kadunud 9 üleliigset kilo ja kokku 45 cm. Enne trennidega alustamist maadlesin puusa ja põlve valudega, nüüd neid probleeme enam pole. See on ka üks suurimaid motivaatoreid minu jaoks, et saan nautida liikumist ja aias toimetamist ilma, et õhtuks liikumatu olen. Lisaks hopa trennidele käin jalgrattaga sõitmas, läbitud kiloimeetrid tänase seisuga 385. Rulluiskudel tuleb ka veidi üle 100km. Plaan on osaleda Tartu rulluisumaratonil augustis. Mulle väga meeldib, et saan trenne teha omale sobival ajal ning ei pea selleks kodust kuhugi minema (lähim võimalus trennis käia on Tartu, aga sinna 50km). Ma väga loodan, et hopatamisel lõppu ei tule ja saan samas vaimus jätkata koos teiega. Aitäh Teile Taavi ja Katrin!

KERSTI VILL – läbinud 1 programmi

Mul on väga hea meel, et ma sattusin seda Ninja reklaami lugema ja otsustasin selle kaasa teha. Ma olin juba pikemalt mõelnud, et ennast tuleb käsile võtta. Jaanuarist läksin teise lapse kõrvalt tagasi tööle ja siis hakkas ka kaalu juurde tulema. Kuna istun nüüd rohkem laua taga, siis ei imesta üldse. Proovisin vahepeal jooksmas käia, aga see ei toiminud hästi. Selline vaheldub treening on mulle alati meeldinud ja sobinud, seega teen seda rõõmuga kaasa. Õnneks on kadunud ka mõned kilod ja cm vähenenud õigetest kohtades. Igatahes tunnen ennast paremini ja näen parem välja: Seda on öelnud ka abikaasa. Aitäh teile. Parimate soovidega, Kersti.

EHTE JÜRISSOO – läbinud 1 programmi

Mulle lihtsalt väga meeldib tunne peale trenni, on alati meeldinud ja olin vahepeal päris nördinud, sest ei saanud trenni teha kuna eelmise trennistiili valikuga lõhkusin oma põlve kohe väga ära, aga Hopa trenniga mulle tundub, et põlv läheb tasapisi paremaks hoopis. Ma ei saanud alguses üldse teha kaasa neid harjutusi, mis nõudsid ühel põlvel olemist (kasvõi korraks), aga see nädal juba vaikselt saan. Allaandja tüüp ma pole kunagi olnud, olen alati püüdnud “tubli” olla aga langusi tuleb ka tublidel ette, aga siis võtan end taas kokku ja mul hea meel, et teid leidsin. Meeldib ka see, et on iga nädal ülesanded ja ma olen küll õppinud toitu nautima ja söömiseks aega võtma ja see minuni on jõudnud tunne, et söömine on igati meeldiv tegevus. Enesetunne üldse on palju parem. Minu jaoks on väga võõras see, et toitumiseks tegelikult kava ei olegi aga sellega ka harjub ära ja olen saanud tagasi julguse süüa. Avastasin, et ma tegelikult sööngi ulmeliselt vähe ja siis sellele järgneb muidugi varem või hiljem hullem ülesöömine, aga see on nüüd palju väiksem ja stress söömise pärast on peaaegu kadunud. Ja see on super. Üldse tahan öelda, et selles grupis siin on kuidagi nii mõnus õhkkond, soe, hooliv, abivalmis ja positiivne- usun et see on ka paljudele võti jätkamiseks. Igatahes ma soovin teile jõudu ja jaksu selle jätkamisel – see on tore ettevõtmine, mis aitab nii paljusid! Ärge teie ka alla andke vaid ikka edasi.

SIIRI STEN – läbinud 4 programmi

Mul on hea meel, et mul on võimalik teie programmis osaleda. Olen oodanud ja otsinud sellist võimalust, just eesti keeles, ennast liigutama panna. Motiveeribki, et keegi teeb ette ja juhendab kuidas õigesti harjutust teha. Meeldib see, et saan kiita, kui hästi läheb ja kuidas jaksan. Pole lihtsalt võimalust kuskil teistega koos trenni minna. Sõltun maaliinibussidest väga palju ja neid on vähe ja valedel kellaaegadel. Tore on teiega kaasa teha siis, kui aega saan ja just mulle sobival kellaajal. Tahaks muidugi toitumisega ka tegelda aga olen terve teadliku elu niru sööja. Rämpstoitu tarbin väga vähe. Ikka kartul ja soust jne eestlaste tavatoit. Mis see programm mulle andnud on? Paar aastat tagasi kukkusin kõrgelt alla ja keha kaal tõusis ikkagi kuigi sõitsin ratast ja ujumas käisin suvel. Tulid sellest hoolimata kõht ja muud voldid. Hetkel olen sealmaal, et natuke veel ja saan oma kere kuju tagasi. Kindlasti on juurde tulnud võhma ja kätejõudu. Algul ei saanud kuidagi konnakese harjutust teha, lihtsalt seljal oli nii valus. Nüüd juba teen. Ma olen teile väga tänulik, et sellist asja olete mulle võimaldanud. Soovin ka edaspidi osaleda.

ANU RÖSLER – läbinud 4 programmi:

Ronisime just mõned päevad tagasi Montenegros Castle of San Giovanni juurde mööda treppe lubatud 1 h asemel koos lastega 40 min. Ise oleks veel kiiremini jõudnud. Hopaga järjepidevalt treenima motiveeribki hea enesetunne ja kõik grupi liikmed tunduvad ka nii toredad ja toetavad. Ei tahaks ju siis kuidagi teistest ka kehvem olla harjumusi aitab ka Hopa pisut juurutada ja kinnistada. Kui mõni päev on selline, et kohe üldse ei viitsi süüa teha ja teeks kiirelt hoopis mõne võileiva, aga ülesandeks on tervislik lõuna või õhtusöök, siis paned ikka pea tööle, vaatad mis kodus või külmkapis leidub ning leiad ikka võimaluse midagi kiiret ja tervislikku hoopis valmistada. Hopa aitab seega ka loovamalt läheneda tervislike valikute leidmisel. Loovalt lähenemine aga näitab, et tervislik ei pea alati olema keeruline ja aeganõudev.

DAGMAR HÄGGBLOM – läbinud 2 programmi

Ninja programm on super. Mulle meeldib selle paindlikus, et teen siis, kui mulle sobib ja aega on. Samas punkti süsteem hoiab motivatsiooni üleval, et trennid saaksid õigeaegselt tehtud. Grupp annab samuti hoogu juurde, kui kõik teised teevad siis ei saa ju teistest maha jääda. Tulemusi olen oma kehal näinud. Keha on rohkem toonuses. Nüüd ootan, millal ninja lõppeb ja teen võrdluseks uued pildid ja mõõtmised. 

MARIKA KÕIV – läbinud 4 programmi

Nii hea on lugeda Hopa inimeste kommentaare ja näha, et Hopa TV on nii tugevaks ja suureks pereks kasvanud. Minu arust ongi Hopa suurim fenomen selles, et teda saab kokku kasvatada täiesti loomuliku elurütmiga sest sa ei pea kuhugi täpselt ajaliselt sellepärast minema või täpselt kaloreid lugema ja kaaluma, et tulemust näha. Sellest lihtsalt saab üks lüli mis hoiab Sinu terviku tugevana. Ja seda ju ongi vaja, et liikumine ja tervis oleks loomulikult hoitud ja iseenesestmõistetavalt. Mulle meeldiks õudsalt ütelda, et ma olen laisk, lohakas ja tahumatu .....ja kui mind võrrelda üldiselt laia massi keskmisega, siis nii see välja paistabki, sest mul on kuskil kuklas koguaeg mingid tagurpidi põhjused, miks ma midagi teen. Aga tegelikult olen ma suht sihipärane küll...ainult, et mul peab kindel enda jaoks lahti mõtestatud eesmärk olema. Hopa TV oli minu jaoks Katrini trennide loomulik jätk sest Katrin on pm minu jaoks mentor, kes muutis suhteliselt lühikese ajaga minu teadlikust tervisest. Oma välise peegelpildi pärast mingisugust naljalt hüppama panna pole võimalik. Katrin suutis kuidagi jõuda mul endal sealt mugavuse piirist edasi .....Täna ma tean täpselt kuhu ma jõuan, kui katkestsksin ...tean sest ma olen seal olnud ...ja sellepärast soovin ma Teiega jätkata, sest Teiega olen ma parem Kõigile ja Endale. Jaksu Teile ja Arenege ikka. Arenege nii, et terve planeet Teist teaks.

ANŽELIKA KÜNNAPAS – läbinud 1 programmi

Mul väga heameel, et saan kodus trenni teha ja endale sobival ajal. Aastaid käisin spordiklubides, seal oli ka tore aga alati ei sobinud kellaajad. Nüüd teen trenni millal ise tahan. Mul läheb väga hästi kuna enesetunne on supper ja see mind motiveeribki trenni tegema ja toitumine on paremaks läinud. Tore on see, et saab ka teistega jagada seda rôômu, see kôik motiveerib. Kaalus olen nats juurde vôtnud aga sentimeetrid nats igaltpoolt 1cm maas. Olen väga tänulik, et selline võimalus on, mul väga meeldib, jätkan samas vaimus. Kõike ilusat!

KRISTINE NIIT – läbinud 4 programmi

Olen rõõmus, et suudan sellist distsipliini enda juures hoida. Arvan, et minu peamiseks motivaatoriks on minu VANUS. Tahaks ikka püsida heas vormis, heas toonuses ja teadmises, et ka aastakümnete pärast suudaks olla aktiivne, et lihased ja liigesed ei oleks kanged. Kuigi pean tunnistama, et ma pole olnud noorena väga spordisõbralik, siis nüüd on asjad pisut muutunud. Eks ikka vajame lõõgastust ja head enesetunnet pärast tööpäeva. Hopa annab võimaluse teha trenne just endale sobival ajal. Praeguseks olen tunda saanud ka seda, et kui peaksingi nädala või paar vahele jätma, siis uuesti alustades on lihased uuesti väga-väga-väga valusad. Seepärast ongi lihtsam teha iga päev ja puhkepäevadeks on ideaalselt nädalavahetus. Ka nüüdne toitumisharjumuste kujundamise programm on väga hea. Eks ikka tuleb ette "patustamise" päevi (tegelikult olen väga magusamaias), kuid ka neid annab teha nö tervislikult. Keha kaalu ja mõõtudega olen üldjuhul stabiilne ja peaaegu rahul. Tunnen, et olen saanud tugevamaks- seda mõnede harjutuste järgi. Näit: planku suudan kauem hoida, triitsepskätekõverdust ka pisut rohkem teha, kuigi tahaks, et suudaksin neid veelgi rohkem. Kõhulihased on minu enda arvates nö "lahjad”. Aga noh, teen nii palju kui jõuan, sest hea enesetunne on siiski olulisem. Siiski tuleb tunnistada, et kõik päevad ei ole vennad (ja ööd ei ole õed :D), siis tuleb ette päevi, kus tuleb end väga sundida. On päevi, kus harjutuste tegemine käib niivõrd üle jõu, et .... Aga samas on päevi, kus tunnen, et ooh, ma jõuan teha sama kiiresti ja sama kaua kui Katrin. See oleks nagu palgapäev. Aitäh teile, jaksu, jõudu ja uusi ideid.

KATS VALGE – läbinud 1 programmi

Ma olen tõeline Ninja ilmselt sellepärast, et kui ma midagi teen, siis korralikult ja maksimaalselt. See on pigem minu loomuses, et olen selline detailne ja maksimalist. Eks see ole natuke kurnav ka, eriti hetke eluperioodil, kui on 4 last, kes kõik tahavad oma tähelepanu ja siis ema veel tahab trenni ka teha ja suht iga päev noh! Vahel on raske, vahel jälle kergem, et siis trenni suhtes ma mõtlen. Raske just leida see aeg, mil teha. Tahan alati päeva esimeses pooles ära teha, sest õhtusse jättes, mul stressitase muudkui tõuseks, et kas ja millal saan teha. Ehk siis ma olen jonnakalt sihikindel ja see on minu edasiviiv jõud. Kaal on ehk kilo kaks väiksem, ei tea peast palju alustades oli. Mõõtnud ei ole aga keha on ikka kenam küll. Ühel päeval tegin trenni suure peegli ees, oi kui ilus oli vaadata, kuidas kätel ja jalgadel need kenad lihased välja joonistusid. Ja harjumuste muutmise osas, ütlen küll teile suure aitäh, sest nüüd on minu hommikutes puder ja lõunas/õhtus rohkem juurvilju, mida ma väga armastan, aga mille söömise ma olin natuke unarusse jätnud. Igapäevane trenniharjumus meeldib mulle ka väga ja samas sobib, et reedel on lühemalt ja nv nn vaba (kuigi praegu kõht tuhar trennis on laupäevad ka trennised. Ühesõnaga sai pikk jutt Aitäh ja mul on hea meel, et alustasin 1.aprill kõhulihaste trenniga ja need väiksed sutsakad päevas ei olnud mulle piisavad ning sealt saigi alguse minu ninjatee Nüüd olen soetud juba lausa aasta lõpuni ja selle üle on mul ainult hea meel. 

DEANA MALINOVSJAKA – läbinud 4 programmi

Trenniga on mul selline lugu, et see on nagu igapäevane rutiin, et tulen töölt koju (kellaaeg igapäev veidi erinev, aga enam vähem kella 16-17 ajal) panen trenni riided selga ja siis Hopatama, esmalt teen challengi ja siis päeva trenni (kui on lisa Challenge nagu preagune “kõht ja tuhar” siis selle teen veel kõige enne) Isegi kui kohe peale tööd ei saa trenni teha, siis ikka üritan samasse päeva trenn mahutada, sest tagant järgi ei meeldi teha. Trennid on nii mitmekesised ja erinevad, et tahan iga tööpäev seda energialaengut mida saan trenni tegemisest kuna töölt tulles on väsimus suur, aga siis on jälle powerit toimetada. Üks suuri põhjuseid miks alustasin Hopa TV trennidega oli see, et see oli ainuke viis kuidas treenida edaspidigi oma lemmik treeneri Katrini käe all edasi, olen proovinud teiste treenerite trenne, aga Katrin oskab kõige paremini näha/tunnetada seda millele tähelepanu pöörata, et inimesel maksimaalselt kasu trennist oleks. Alguses oli hirm, kas ikka saan hakkama sellega, et üksi trenni teen, aga praegu olen sellega väga harjunud. Tervis oli ka üks põhjustest miks jätkasin, kiiresti sain aru et kui teen trenni siis vererõhk püsib normaalsena ja sellega seoses ei esinenud ka jubedaid peavalusid, mis mul olid siis kui vererõhk läks jälle madalamaks. Tihti on tunne nagu Katrin näeb mida parasjagu teen, sest nii õigel momendil ütleb, et “jõuad veel” “natuke on lõpuni jäänud” “jõuad jõuad” ja siis ongi tunne, et jõuan. Väljakutsed on ka nii huvitavad, et isegi söömise olen rohkem kontrolli alla saanud, minu jaoks ongi need söömisega seotud väljakutsed raskemad, kui trenniga seonduvad, aga see tunne meeldib kui jälle hakkama saan. Grupp aitab ka väga palju kaasa sellele, et kaasa teha, kuigi me päriselt koos trenne ei tee siis kommentaare lugedes on ikkagi ühtne tunne. See lause kõlab ka tihti peas, et teen seda ainult enda jaoks ju, seda rohkem paneb pingutama, eks on ka neid päevi kus valin kergemaid leveleid (kontrollin kas tehnika on paigas või vahest, kui on raskem päev töö juures, siis ka võtan asja rahulikumalt). Mulle meeldib see tunne, et kui päeva “ülesanded” on täidetud, siis olen niiöelda järje peal, neid asju mida teen, eriti neid, mis mulle meeldivad, siis annan endast maksimumi, vahel see ei õnnestu, aga vähemalt üritan. Teie poolt välja mõeldud programm sobib mulle väga ja tahan edaspidigi sellega jätkata.

MARI-LIIS KALMUS – läbinud 3 programmi

Katrin nakatas mind trennitamisega ja nüüd ei taha sellest kuidagi loobuda ning hopa on justkui pereliige, mida ei tohi päeval unarusse jätta. Ma ei usu, et oleksin nii tubli, et teeksin kodus ise endale kava ja hakkaksin trenni tegema, aga panen Hopa TV tööle, siis tundub et Katrin on samas toas ning me teeme koos trenni. Hopa on kindlasti mu harjumusi muutunud, eelkõige söömisega, ma olen suutnud välja jätta valge saia. Pärast sünnitust olen ma taas vormis ja jõuan nüüdseks teha harjutusi ka varvastel. Mulle meeldib teie filosoofia, et iga päev paremaid valikud ja kõike samm sammult. Püüan sama vapper edasi olla ja küll ma ka lõpuks ühel käel kätekõverdused ära teen. Aitäh Sulle, Katrin, et tõmbasid mind Hopa maailma. Hopa teeb päeva paremaks, enesetunne paraneb, grupitunnetus, hooliv treener.

IVI JAAGUMETS – läbinud 4 programmi

Olen trenne kaasa teinud juba peaaegu poolteist aastat. Ja üritasin olla tubli ninja ka. Muidugi oli väga raske, kaks töökohta, öövalved, väike laps jne. Aga kindlasti ma ei ole ainuke kellel oli ja on raske ja mind panid kõige rohkem motiveerima teised ninjad. Tõusid varahommikul, tegid trenne enne tööle minekut. Aga mitu trenni järjest ja veel pärast jooksma. Kuidas selline asi ei pane motiveerima. Vist nii jõudsin Ninja 3 lõpu poole. Aga muidugi mulle meeldivad ka väga trennid, ei ole pikad, isegi kõik harjutused teen kaasa, kas level 1 või level 2, kuidas jõuan. Ühesõnaga kõik on super, suured tänud teile. Kindlasti jätkan edasi.

RIIN HÄMARSALU – läbinud 4 programmi

Seekordse Ninja Trenniga läheb paremini kui eelmistega. Nimelt seekord olen saanud söömise natuke paremini kontrolli alla. On olnud küll langemisi õgardamisele tagasi, aga suures pildis olen olnud natuke edukam. Kaal ei ole küll märkimisväärselt langenud kuid iga gramm pekki mis on põlenud mu kehalt teeb mind õnnelikuks Peale seda kui kunagi sai gümnaasium lõpetatud jäi kehaline liikumine vähemaks ja ma ei mõistnud alguses miks ma enam ei ole selles tavalises kaalus ning miks ma ei võiks süüa nii palju nagu ennem. No kooli ajal oli kehalise tunnid ju kaks - kolm korda nädalas, 3 korda nädalas korvpall, kaks korda nädalas pinksi trenn ja kord nädalas rahvatants. Eks sinna ma oma energia ära kulutasingi. Peale kooli sellist liikumist ei olnud. Ning läks aastaid nii et ma ei teinud mingeid erilisi trenne. Siis avastasin Youtubest trenni videod ja hakkasin nende järgi tegema. Nende järgi tegemine käis ka hooti. Selline paar kuud hüppasin läpaka ees ja siis tuli tüdimus. Olen ka rühmatrennides käinud kuid need ei ole ka kaua kestnud. Nii raske on ikka end kodunt välja ajada, kui oled olemuselt selline laiskvorst. Ma olen kohutavalt õnnelik, et avastasin Hopa TV. Ma ei ole ühegi trenniga nii pikalt vastu pidanud. Asi on lihtne: Trennid vahelduvad, kodu keeles seletatakse, ja Facebooki grupp. Facebooki grupiga on lihtsalt nii, et kui ei viitsigi trenni teha ja mõtled, et ah metsa kah, siis vaatan et see, see ja see on juba trenni ära teinud et mis mul siis viga on, et laisklen. Ning saabki trenn tehtud. Ma ei ole üldse teistes eluvaldkondades nii pikalt motiveeritud. Pigem käib see motivatsioon igal alal hooti. Vormi ajamise mott on ka hooti. Kuid see, et hopatanud olen nüüd järjest vist üle aasta on minu jaoks ka üllatav. Ma oleks juba vormis ja tugevam kindlasti, kui ma suudaks oma isusi paremini taltsutada. Näiteks ma võin lõdvalt kinni panna tahvel shokolaadi ja jäätist veel lisaks süüa. Magus on VÄGA hell koht minu jaoks. Magusaga on suhe täpselt nii, et kõik või siis mitte midagi. Ja seda söön alati nagu viimne päev oleks käis. Kuid õnneks on Hopa ja saan teha natukenegi head oma kehale. Kokkuvõttes mulle väga meeldib hopa ja pikisilmi ootan millal reedesed minitrennid 30 minutiliseks trenniks muutuvad. Vahest on need 30 min trennid nii lühikesed, et olen ka mõelnud, et üllatusena võiks olla vahel ka mingi 45 - 60 min. trenne. Aga nüüd on aeg neljapäevane Tabata ära teha ning päevaga alustada. Aitäh, et olemas olete!

TIINA MARIPUU – läbinud 1 programmi

Olulisim motivaator on asjaolu, et treening on piisavalt lühike, et see lisaks koristamisele, söögi valmistamisele ja söömisele (+dušš) ära mahub 1,5-aastase lapse lõunaune aega JA ma ei pea trenni tegemiseks kuskile minema. Isegi mati lahtivõtmiseks ei kuluta aega vaid teen vaibal. Iga minut on arvel. Peale esimest nädalat tõstis motivatsiooni see, et jaksu tuli kõvasti juurde ja sain harjutusi enam nautida ka seetõttu, et harjutuste tehnika oli arusaadav (nt sain lisaks käte tööle hoida tähelepanu ka kõhul). Meeldib ka treeningute vahelduvus ja varieerimine tasemete lõikes. Muidugi ei saa mainimata jätta Katrini imelist isiksust. Eriti meeldivad need korrad, kui Katrin selgitab põhjalikult harjutuse nüansse (miks nii ja mitte naa). Kokkuvõttes väga tore ettevõtmine! Ja ehkki mu numbrid on muutunud igalt poolt vaid 1 võrra (cm-d ja ka kg), olen enda hinnangul visuaalselt muutunud küll. Ehk on see heaolutundest ja seetõttu tahaksin hopatada ka järgmise grupiga. Aitäh!

MONIKA LAISAAR – läbinud 4 programmi

Motivatsioon on jälle tagasi, mis kevadel oli kuhugi kadunud. Aga said tööl pingelised ajad mööda ja puhkuse algus terendas ja jälle trennilainel tagasi. Trenne teen kaasa sellepärast, et mulle lihtsalt nii sobivad need trennid. Ja see Hopa süsteem samuti – ma olen vaba ja sõltumatu kellaaegadest ja broneerimistest kuhugi treeningutesse – teen siis, kui saan ja kui ei saagi iga päev, siis ka kaks trenni üksteise otsa kombineerida (nt Hull 30 ja lihastrenn Kiire 45) on lihtsalt nii mugav. Hopa ei anna võimalust öelda "mul pole aega" Ninja programm ka ikka paneb kaasa tegema – tahad ikka teha maksimumi – ei saa ju teistest kehvem olla. Tegelt olen põhjalik, kohusetundlik ka tavaelus, mis aeg-ajalt isegi segab, sest kõike on vaja teha ikka korrektselt ja õigeaegselt. Aga Hopa tuli õigel ajal, sain täpselt selle, mida mulle vaja – lihas veidi paistab kätelt, võhma on tublisti juures, seljanõgusused ja muud rühihädad on kadunud. Jõudu teile!

TRIIN OLDEKOP – läbinud 3 programmi

See hopa kogukond, mille te loonud olete, on unikaalne ja äge! Mulle väga meeldib, et ma saan ise valida trenni, aja, koha. Ja see, et nyyd on trenn seotud ka toitumisega - dream come true! Minu nõrk kylg ongi sobiva hopahetke leidmine – pimedal perioodil leidsid keha ja vaim koostöös hea aja, suvel on aga kõik peapeal. Siinkohal teie aga kuidagi abiks olla ei saa. KUI just last lasteaeda ei vii v ei korista v ylemuse ekirjale ei vasta v syya ei tee teie olete endast oleneva koik teinud – mulle väga meeldib võimalus teha trennid järele nädala jooksul. Et päike paitaks varbaid ja tuul silitaks sõrmi!

KILLE KIINVALD – läbinud 4 programmi

Mulle sobivad ja meeldivad Katrini trennid. Sobib ka see, et trennid on umbes poole tunnised, mitte pikemad, sest kuna praegu on töö/kool/praktika, siis lihtsalt läheks raskeks kaasa tegemine. Ja saan neid teha endale sobival ajal. Meeldib ka see, et iga päev on erinev trenn. Varasemalt olen käinud ka saali-rühmatreeningutes, ka need meeldivad mulle aga vähemalt aasta aega veel ei saa seda endale lubada, kuna mu päevad algavad hommikul vara ja lõpevad päris hilja, nii et saali trenni ei jõua mitte kuidagi. Kui kool lõpetatud, eks siis näeb, mis edasi saab. Ninja programm on mulle sobiv, kuna see nagu motiveerib pingutama kui tead, et keegi hoiab su tegemistel silma peal. Ja mulle meeldib, et kui olen midagi ette võtnud, siis tahan seda korralikult teha. Kuigi pean tunnistama, et enne 2 viimase Ninja algust mõtlesin tükk aega, kas osalen või teen niisama Hopa trenne, sest kevadest alates on olnud pikad praktika perioodid ja tihti jõuan trenni teha alles nädalavahetusel. Aga selleks ajaks on neid kuhjunud juba mitu tükki ja siis tahaks ikka kõik nagu ära teha nädala lõpuks ja siis ei naudi neid trenne enam niimoodi kui muidu. Mulle sobis hästi ka see, et seekord oli valikuvariant, kas teen tase 1, 2, või 3. Seekord sobis mulle hästi variant 1. Nii, nüüd sai küll pikk jutt aga kas ka kõik mõtted kirja said, mida öelda tahtsin – vaevalt, kindlasti läks midagi tarka meelest. 

MONIKA ANDREJEV – läbinud 4 programmi

Ma arvan, et minu jaoks on hästi suur põhjus kaasa tegemises see, et saab teha endale sobival ajal trennid ära. Kuna olen hästi liikuva eluviisiga siis on üsna mitmed nädalad, kus suudan trennid teha ära alles nädalavahetusel. Teiselt poolt olen üsna sportliku hingega ja kuidagi ei tahaks kellestki justkui halvem olla, kui kamp teeb ära , siis pean ma ju ka tegema- minu jaoks on see nagu sõna pidamine, et kui lubatud, tuleb ära teha, teisiti ei saa mõõtude kohta ei oska hetkel midagi öelda sest vaatamata proovimisele, olen endiselt hädas korralikult puhkamisega( st pole aega magada ) ja ilmselt sellest tingituna tuleb päevi, mis pole sugugi nii korralikud toitumise suhtes kui ma tahaksin. Mulle väga meeldib hetkel programm koos toitumisülesannetega, lihtne jälgida ja paneb väikeste sammudega muutusi tegema. Aga muutusest saab eriti hästi aru siis, kui keegi tuleb ja ütleb, et sul seal lihas, oled kaalu kaotanud vms. Leidsin just paar päeva tagasi pildi - laps vaatas ja kommenteeris ”Emme, sa oled siin nii kõhna, mingit lihast pole. Nüüd on mingi hull lihas tekkinud, onju?”

AVE NAEL – läbinud 4 programmi

Sellest on kujunenud tore ja kasulik harjumus. Iga tööpäeva hommik enne hommikusööki ja teiste ärkamist kiire, aga hõlbus trenn ära teha. Keha ärkab mõnusalt üles. Lisaks hoiab aega kokku sest ei pea seiklema peale tööd veel kuskile spordisaali. Mulle jubedalt meeldivad lihastrennid lisaraskustega, neid trennipäevi ootan kõige enam. Lihas paistab välja ja kui söömise hulluse ka järje peale saaks oleks tulemus super. Söömise ja toitumisega peab vaeva nägema. Hopa soovitused on igati abiks. Seega aitäh!

ELIS LAURIMÄE – läbinud 1 programmi

Olen mitmeid erinevaid kodu treeninguid proovinud ja otsinud just seda õiget ja tundub siiani, et just Hopa ja eriti Ninja trennid sobivad minule kõige paremini. Paraja intensiivsusega ja igal nädalal tõusevad trenni raskused mõnusalt!

KADRI JÄRLIK – läbinud 2 programmi

Mulle väga meeldib Hopa ülesehitus, ma saan trenne teha täpselt siis, kui tahan/saan. Ma lihtsalt tean, et PEAN nädalas 5 trenni ära tegema ja nii on ning pealegi on enesetunne peale trenni lihtsalt super. Lisaks, kui ma midagi ette võtan, siis meeldib mulle seda korralikult teha. Teile, aga kuhjaga jaksu trennide välja mõtlemiseks. 

KRISTI UIBOMÄE – läbinud 2 programmi

Liitudes oli minu eesmärk ennast iga päev natuke liigutada. Ja see, et Ninja programmis pannakse iga päev uus trenn üles sobib mulle ideaalselt. Olen üritanud puhtalt iseenda hea enesetunde huvides trennid ära teha. Kui midagi tegemata on jäänud, siis ainult seetõttu, et olen kodust mitu päeva eemal olnud. Edu teile teie tegemistes! Tore on olla osa sellest! Kristi

KATRIN FLOREN – läbinud 1 programmi

Hakkasin trenne tegema, kuna soov on parandada füüsilist vormi. Mulle meeldib see, et saan trenne teha endale sobival ajal ja kohas. Meeldib ka treener ning tema suurepärased trennid, kelle juhendamisel on kindel plaan edasi treenida.